Статті про вишивку і армійських нашивках і шевронах

Вишиті нашивки

У сучасному розумінні, слово "нашивка" позначає один зі знаків відмінності, який нашивається на формений одяг.

Розрізняють нашивки:

  • нарукавні
  • нагрудні
  • на кишеню
  • на спину
  • напівкруглі нашивки, пришивати на плече

Так само, зустрічається згадка про нашивки, коли говорять про шевроні - адже шеврон теж пришивається на одяг, тому теж є нашивкою.

Взагалі, коли мова йде про нарукавної нашивки, правильніше було б говорити про шевроні, а всі інші види відзнак, вже називати просто нашивками.

Д.Н. Ушаков. Великий тлумачний словник сучасної російської мови

нашивка

НАШИ́ВКА, нашивки, ·жін.

1. тільки ед. Дія по гол. нашити-нашивати (спец.).

2. Нашита на що-небудь накладка, смуга матерії. Сукня з нашивками.

3. Знак відмінності на рукаві у вигляді нашитої смужки матерії (війс.).

4. Нашита на солдатські погони поперечна смужка для позначення військового звання (війс. ·дорев. ). Унтер-офіцерські нашивки.

За способом виготовлення нашивки розрізняються:

  • нашивки, виготовлені методом ручний або машинної вишивки (вишиті нашивки),
  • нашивки, виготовлені нанесення пластикового чи гумового складу на тканину (так звані "гумові нашивки"),
  • нашивки, виготовлені методом нанесення фарби на тканину,
  • нашивки, виготовлені методом аплікації шнура або веремії.

Гумові нашивки (їх іноді називають "пластізолевие" нашивки - назву отримало від назви матеріалу, що наноситься), при хорошому рівні виготовлення, досить невибагливі в повсякденному використанні. Але обмежені в кількості використовуваних кольорів, особливо в використанні "металізованного" кольору. Але, при великих тиражах мають невисоку ціну. Хоча, за цим параметром програють нашивками, виготовленими методом друку на тканині.

Об'ємність малюнка на таких нашивках середня - не зовсім плоскі, як на "друкованих" нашивках, але і не така рельєфна, як на вишитих нашивках.

Якщо при виготовленні таких нашивок, не була відповідним чином, витримана технологія виготовлення, то міцність нанесеного зображення може бути настільки низька, що елементи малюнка починають відпадати від нашивки в перші ж дні експлуатації одягу. У нашій практиці були випадки, коли принесена замовником "гумова" нашивка починала втрачати елементи малюнка прямо під час сканування.

До недоліків цієї технології, так само, ставитися й те, що в складі наносимого матеріалу можуть знаходитися хімічні сполуки, які ще довго, після виготовлення, випаровуються у навколишнє середовище. Такі нашивки відразу видають себе неприємним запахом.

Друковані нашивки - нашивки, виготовлені методом нанесення фарби на тканину. Напевно, самі недорогі нашивки, особливо при великих тиражах. Що обумовлено невисокою трудомісткістю виготовлення таких нашивок.

При гарній якості виготовлення таких нашивок, стійкість при повсякденному використанні у таких нашивок одна з найвищих.

Напевно, крім того, що ці нашивки виходять недорого, позитивних сторін такі нашивки не мають. Об'ємного нанесення таким способом досягти не вийти, металізовану фарбу можна використовувати, але стійкість такого нанесення отримати невисока.

Тому і застосування така технологія на армійській формі не знайшла.

Нашивки, виконані шнуром або канителлю - найефектніша, але і найдорожча технологія виготовлення нашивок. Малюнок наноситися методом викладання шнура або веремії. Деякі роботи майстрів - це цілий витвір мистецтва. Зазвичай нашивки і кокарди, виконані за такою технологією використовують тільки на парадних мундирах. Таким знаків відмінності не місце в польових умовах.

Нашивки, виконані методом ручний або машинної вишивки, напевно, якраз є балансом між ефектністю зовнішнього вигляду і відносно невеликий вартістю. Вишите зображення виходить об'ємним. Колірна гамма використовуваних ниток дозволяє нанести на нашивку колір і відтінок. А використання металізованих ниток дозволяє додати малюнку вигляд такий, як і при використанні набагато більш дорогий канителі.

При нанесенні малюнка методом комп'ютерної вишивки створюється програма для вишивальної машини, по якій буде проводитися нанесення зображення. Створенні такої програми набагато дешевше, що створення трафарету (для надрукованих нашивок) або матриці (для пластезолевих нашивок). Тому й виготовлення невеликої кількості нашивок вийде саме недороге.

Стійкість вишитих нашивок, при використанні якісних вишивальних матеріалів, порівнянна з надрукованими нашивками. Одна з проблем стійкості вишитій нашивки, при використанні, є розпускання ниток, якими виконаний малюнок. Це усувається нанесенням на зворотний бік нашивки спеціального клейового складу, який надійно фіксує нитки від розпускання.

Ця стаття російською
Читайте також...
harmonious harmonious