Статті про вишивку і армійських нашивках і шевронах

Шеврон (знак відмінності)

Шеврон (Chevron)

знак V-подібною чи інший трикутної форми. Використовується:

Історія шевронів

Знаки відмінності - один з найдавніших артефактів. Протягом всієї історії племен існували особливі символи, які дозволяли відрізнити членів одного роду від іншого. Такі знаки вважалися священними, надавали незриму підтримку, були свого роду об'єднуючим началом. Крім того, відзнаки допомагали вибудувати ієрархію. При цьому зовнішній вигляд таких знаків кардинально змінювався протягом людської історії. По початку символіка була далека від сучасного нам формату. Адже перші «шеврони» - це татуювання! Крім того, у різних народностей в якості знаків відмінності використовувалися пір'я, кам'яні намиста, черепашки та інші прикраси, які доповнювали одяг первісних людей. Коли саме ці знаки перетворилися на сучасні нам шеврони і нашивки сказати складно. Але вже в Древньому Китаї ми зустрічаємо перші відзнаки на одязі. Їх носили цивільні люди, і позначали вони посади чиновників. Приблизно тоді ж з'явилися прообрази військових нашивок. Широко відомі нашивки римських легіонерів. У кожної когорти або підрозділу Римської імперії була своя емблема, яка несла в собі дуже важливу для соратників інформацію. Потім такого роду розпізнавальні знаки поширились по всій Європі.

Пізніше, вже в Середні століття, з'явилося і назва «шеврон». У перекладі з французької слово «chevron» означає «крокви», в першу чергу, корабельні. Це пам'ять про ті часи, коли офіцера вітрильного флоту нашивали трикутні (у формі крокв) знаки на рукави камзолів, щоб під час сутички можна було легко розгледіти своїх командирів. Пізніше з'явилося безліч форм шевронів, але назва так і залишилося. Варто відзначити, що змінювався не тільки зовнішній вигляд нашивок, але і їх значення. Так, спочатку шеврон позначав старшинство військового, то потім кількість нашитих символів стало символізувати кількість поранень військового, тривалість служби і так далі.

Але шеврони і нашивки не були атрибутом лише військового одягу. У мирному житті вони виступали свого роду символами соціальних відмінностей, за якими можна було визначити місце в ієрархічній структурі суспільства, професію, релігійну та політичну приналежність конкретної людини. З часом нашивки стали невід'ємним елементом одягу. Сьогодні вони часто використовуються в молодіжному одязі, крім того, без нашивок складно уявити корпоративний одяг, одяг спортсменів, і, звичайно ж, військових. Існує спеціальна наука сігнуманистика, яка займається колекціонуванням і систематизацією різних нашивок, а також ряд геральдичних правил, згідно з якими складаються зображення на шевронах.

Уніформа

Нашивки з галуна V-подібного або іншого виду. Зазвичай носяться на рукавах форменого одягу солдатів, курсантів, сержантів, унтер-офіцерів, учнів на деяких ДЖД, в російській та іноземних арміях для визначення військових звань, числа років служби для сверхсрочнослужащіх. Також служать для позначення приналежності до якої-небудь організації, міністерству.
Так само часто Шеврон називають просто нашивку на рукаві. Незважаючи на неправильність такого називання, це вже досить-таки усталене явленіе.В Червоної Армії з 1935 по 1943 рік V-подібний шеврон існував для відмінності звань.

Одинарний шеврон, використовуваний в американській армії Подвійний шеврон, використовуваний в американській армії

Шеврон сержанта армії Великобританії Нашивка на формі радянських школярів

У статті використано матеріали, розміщені на Вікіпедії.

Ця стаття російською англійською німецькою
Читайте також...
harmonious harmonious