Статті про вишивку і армійських нашивках і шевронах

Український традиційний візерунок (вишивка хрестом)

Історія українського традиційного вишитого вбрання починається ще в стародавності. Ще до утворення Київської Русі існував звичай одягати вишиту сорочку - на свято розшиту самобутнім візерунком, на кожен день - з грубої тканини, іноді прикрашеним невеликим візерунком.

Детальніше...

Машинна вишивка хрестом

Вишивка хрестом - один з видів стародавнього мистецтва вишивки. Традиційний ручний хрестик присутня в культурі багатьох народів. Історія появи вишивки, а зокрема, вишивка хрестом налічує не одну сотню років.

Детальніше...

Шеврон - значення слова

У сучасному значенні словом шеврон позначають нарукавний знак відмінності, що вказує приналежність до якого-небудь військовим чи командному підрозділу.

Що говорять словники про походження слова "шеврон":

Детальніше...

Ручна вишивка хрестиком

Вишивка хрестиком - історія виникнення як виду народної творчості.

Технологія ручної вишивки хрестиком хоч і трудомістка, але, по суті досить проста. Весь візерунок складається з фрагментів, що формуються шляхом складених хрестиком ниток (традиційний хрестик).

Детальніше...

Сторінки історії: Нашивки на уніформу

Нашивки на уніформу

фото - невикористаний орел Люфтваффе

Погони, петлиці, орли, канти, знаки фахівців…

Стандартні нашивки для рядового і молодшого командного складу виготовлялися машинним способом. Послідовність орлів вишивалися на довгій стрічці, від якої потім відрізали по одному орлу.

Детальніше...

Читайте також...
harmonious harmonious